Poród w czasach pandemii - jak się przygotować + plan porodu!

Jak Twoje samopoczucie? Wiem, że okres ciąży w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem może być dla Ciebie i Twojego partnera czasem wyjątkowo napiętym, pełnym stresu, lęku i niepewności… Wszystko wywróciło się do góry nogami! Zapewne wiesz, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju obecność osób towarzyszących na oddziałach szpitalnych jest wstrzymana do odwołania. Oznacza to niestety, że wstrzymane zostały porody rodzinne…

Kurs Szkoły Rodzenia z Anną Nowak-Dudą
Dołącz do 1323 zadowolonych Mam. Pokonaj strach i niewiedzę. Poczuj się pewna i przygotowana. Gwarancja satysfakcji!

Wiem, że sytuacja nie wygląda zbyt ciekawie, ale najlepsze, co możecie teraz zrobić, to zachować spokój i jak najlepiej to możliwe przygotować się do porodu!

Po pierwsze – SZKOŁA RODZENIA!

Zajęcia w stacjonarnych szkołach rodzenia są wstrzymane do odwołania – donoszę, że istnieje rozwiązanie tego problemu - szkoła rodzenia w swych domowych pieleszach, prowadzona przez położną Annę Nowak-Dudę, która dwukrotnie (2017 i 2018r.) została uhonorowana tytułem „Położna na medal” woj. Wielkopolskiego! Szczegóły, opinie innych uczestniczek oraz próbka wiedzy - https://naszepierwszedziecko.pl/szkola-rodzenia-z-anna-nowak-duda

Po drugie – PLAN PORODU

Czyli dokument, w którym zwierasz wszystkie swoje oczekiwania wobec porodu. W pierwszej chwili zebranie wszystkich oczekiwań i wyrażenie ich na piśmie może być dla Ciebie trudne. Pomyśl o swoim Planie Porodu jak o liście do personelu medycznego/położnych – będą to przecież osoby, które będą Ci towarzyszyły w jednym z najważniejszych momentów Twojego życia. W liście tym w sposób otwarty przedstaw im swoje pragnienia odnośnie przebiegu porodu. Pamiętaj jednak, że poród nie zawsze przebiega zgodnie z planem, ale wierzę, że szczególnie w tak trudnym momencie personel medyczny zrobi WSZYSTKO, byś czuła się bezpiecznie.
Nasz gotowy do wypełnienia plan porodu znajdziesz tutaj: http://bit.ly/npd_plan_porodu

Po trzecie

PAMIĘTAJ, ŻE W SZPITALU JESTEŚ POD DOBRĄ OPIEKĄ – wiem, że położne obecnie dwoją się i troją, by zapewnić kobietom jak najlepszy komfort fizyczny, psychiczny i poczucie bezpieczeństwa!

Po czwarte

PAMIĘTAJ, ŻE JEST INTERNET, który pozwoli Ci na choćby namiastkę kontaktu z bliskimi – możesz dzwonić, przesyłać zdjęcia, filmy lub umówić się z rodziną na wideokonferencję.

Po piąte

PAMIĘTAJ, ŻE NIE JESTEŚ W TYM WSZYSTKIM SAMA! – W szpitalach są też inne młode mamy, które tak jak Ty czują samotność, niepewność i lęk. Porozmawiajcie! Wyżalcie się sobie nawzajem, pocieszcie, wesprzyjcie dobrym słowem! Lepszego wsparcia nie mamy teraz niż siebie nawzajem! Mówią, że najlepszych przyjaciół poznaje się w biedzie – kto wie… być może taka znajomość zaowocuje przyjaźnią na całe życie!

Trzymam kciuki!

Przeczytaj także "Ciąża w czasach kwarantanny - 7 sposobów na dobre przygotowanie do porodu!": https://naszepierwszedziecko.pl/blog/ciaza-w-czasach-kwarantanny-7-sposobow-na-dobre-przygotowanie-do-porodu