Uśmiech jest pierwszą pielęgnacją

Skóra jest naturalną barierą ochronną, która zabezpiecza organizm przed wpływami środowiska zewnętrznego, reguluje temperaturę ciała oraz chroni organizm przed utratą wody. Jednak, aby skóra nabrała wszelkich właściwości niezbędny jest czas oraz jej właściwa pielęgnacja. W pierwszych latach życia dziecka jego skóra doskonali się i stopniowo nabywa niezbędnych funkcji ochronnych. Warto jej w tym pomóc.

Kurs Szkoły Rodzenia z Anną Nowak-Dudą
Dołącz do 1323 zadowolonych Mam. Pokonaj strach i niewiedzę. Poczuj się pewna i przygotowana. Gwarancja satysfakcji!

TAKA SAMA A ZUPEŁNIE INNA

Skóra noworodka jest inna niż skóra osoby dorosłej. Jest delikatna, kilka razy cieńsza, wrażliwa i podatna na podrażnienia i urazy. Płaszcz hydrolipidowy, który stanowi naturalną barierę ochronną skóry, w przypadku małego dziecka jest słabiej rozwinięty, co zmniejsza jego właściwości ochronne oraz skutkuje zwiększoną utratą wody. To dlatego skóra małego dziecka ma tendencję do przesuszania się. Noworodek nie ma też aż tylu włosów ani gruczołów potowych co osoba dorosła. A to utrudnia odpowiednią termoregulację organizmu, co prowadzi do potówek, przegrzania albo wychłodzenia.

 

JAK PIELĘGNOWAĆ?

Skoro skóra dziecka jest tak wyraźnie inna niż osoby dorosłej, inaczej musi też wyglądać jej pielęgnacja. Jest wrażliwa i sucha, dlatego należy unikać pocierania jej ręcznikiem po kąpieli oraz zakładania zbyt ciasnych ubranek. Warto zadbać o jakość materiałów oraz bezpieczny skład używanych kosmetyków. Zarówno ubrania, jak i kosmetyki powinny zapewniać niezbędną ochronę wrażliwej skórze dziecka.

 

BO LICZY SIĘ WNĘTRZE

Używane do pielęgnacji skóry dziecka preparaty muszą być dobrane do jego wieku. Ważny jest ich skład, bo to on zdecyduje o efektach. Pielęgnacja skóry małego dziecka może być oparta na emolientach, które przywracają skórze właściwości naturalnej bariery ochronnej. Te nawilżająco-natłuszczające substancje, mające w swoim składzie m.in. naturalne oleje roślinne, zabezpieczają wrażliwą skórę maluszka przed utratą wody, zwiększają jej elastyczność i zmniejszają podatność na uszkodzenia. Głównym zadaniem emolientów jest stworzenie na powierzchni skóry warstwy okluzyjnej, która zapobiegnie nadmiernej utracie wody oraz uszkodzeniom.

 

DLACZEGO LINOMAG®EMOLIENTY?

Ze względu na bezpieczny i bogaty skład. Cała linia LINOMAG®emolienty stworzona jest na bazie stabilizowanego oleju lnianego, który jest bezcennym źródłem kwasów OMEGA-3 i OMEGA-6. Dzięki temu skóra dziecka jest odpowiednio nawilżona i natłuszczona. Olej lniany przyspiesza regenerację naskórka, dostarcza skórze odpowiednich składników odżywczych, czyni ją gładką i elastyczną. Dzięki zastosowanej opatentowanej stabilizacji oleju lnianego wzrasta jego skuteczność i trwałość.

Od lat produkowane przez polskiego producenta Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Ziołolek” i przetestowane przez dzieci i ich rodziców. Seria LINOMAG®emolienty stworzona jest z myślą o wrażliwej i skłonnej do alergii skórze dziecka. Jest dopasowana do wieku maluszka, a w bogatej ofercie można znaleźć wszystko to, czego potrzebuje skóra dziecka już od 1. dnia życia.

Seria LINOMAG®emolienty, produkowana przez polskiego producenta Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Ziołolek”, stworzona jest z myślą o wrażliwej i skłonnej do alergii skórze dziecka. Jest dopasowana do wieku maluszka i przetestowana przez dzieci i ich rodziców. W jej bogatej ofercie można znaleźć wszystko to, czego potrzebuje skóra dziecka już od 1. dnia życia.

 

Są wygodne w użyciu dla rodzica i lubiane przez maluszki. Dobrze chronią ich skórę, a np. używany do kąpieli LINOMAG® żel do mycia ciała i głowy nie powoduje łzawienia oczu, dzięki czemu kąpiel jest dla maluszka komfortowa i nie powoduje płaczu.

Preparaty z serii LINOMAG®emolienty można kupić w firmowym e-sklepie na stronie www.ziololek.pl. Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku @LinomagEmolienty