Pomysły na prezent dla przyszłej Mamy

Wiele z Was w ciągu 9 miesięcy ciąży przeżyje cały wachlarz emocji, zarówno pozytywne, jak i negatywne (co jest zupełnie naturalne, odpowiadają za to hormony). W tym czasie warto skupić się na sobie, na swoich potrzebach i przyjemnościach.

Kurs Szkoły Rodzenia z Anną Nowak-Dudą
Dołącz do 1323 zadowolonych Mam. Pokonaj strach i niewiedzę. Poczuj się pewna i przygotowana. Gwarancja satysfakcji!

A jeśli już o przyjemnościach mowa, to część z Was, prawdopodobnie, pokusi się o organizację Baby Shower, czyli spotkania wśród najbliższych kobiet. Często jest to jedno z ostatnich tego typu spotkań w dużym gronie, przed narodzinami Maleństwa. Możliwe,że zostaniecie zaskoczone taką niespodzianką, co również jest przemiłe! Czyż nie?

Jakkolwiek by do tego doszło, zawsze pojawia się przy tym kilka prezentów. Wiele przyszłych mam stara się podpowiedzieć przyjaciółkom, co może być im przydatne przy okazji narodzin dziecka.
O czym marzą, a ze względu na już i tak dość sporo wydatków związanych z wyprawką, nie mogą sobie na daną rzecz pozwolić. Chciałabym podpowiedzieć Wam kilka gadżetów, które z punktu widzenia mamy są dobrym pomysłem.
Podzieliłam je na kilka części, zaczynając od drobnych upominków, przez większe i tym samym droższe sprzęty, a kończąc na tych, które pozwolą młodej mamie zatrzymać wspomnienia na lata.

Zacznę od drobiazgów „na każdą kieszień”, które przydadzą się zawsze:

  • UBRANKA - tego nigdy dość. Zdarzają się dni, że maluszek przebierany jest nawet przy każdym przewinięciu, więc spory zapas bodziaków i pajacyków to duże ułatwienie dla rodziców, którzy nie muszą wówczas codziennie dodatkowo martwić się praniem i prasowaniem i mogą ten czas przeznaczyć na sen bądź tulenie maluszka.
  • KARTY I KSIĄŻECZKI KONTRASTOWE - noworodki na początku rozróżniają jedynie dwa kolory, zatem dobrze jest im pokazywać kontrasty, stąd taki zestaw dostępny często za kilka złotych to świetny prezent stymulujący rozwój bobasa.
  • GRZECHOTKI, GRYZACZKI - tutaj również można poszaleć, takie drobiazgi można znaleźć niemal w każdym sklepie. Pomagają uspokoić malucha i zająć jego uwagę. Jeśli masz nieco więcej funduszy warto wybrać gryzaki dobrej jakości np. żyrafa Sophie.
  • AKCESORIA TEKSTYLNE - wszelkie kocyki, czy pieluszki bawełniane, muślinowe, bambusowe przy maluszku są mile widziane. Podobnie, jak z ubrankami, tego nigdy nie jest za dużo.

Dobrym pomysłem jest też zebranie się w kilka osób na jeden większy prezent. W tym wypadku polecam:

  • MONITOR ODDECHU - młoda mama ma mało czasu na sen, dlatego warto zadbać, by te kilka godzin ,na dobę mogła się w pełni zregenerować. Urządzenie, które w razie ewentualnego zatrzymania oddechu u maluszka natychmiast o tym powiadomi, z pewnością umożliwi mamie spokojniejszy sen.
  • KOSZ MOJŻESZA - chwalony przez fizjoterapeutów, wygodny, jeśli prócz standardowego łóżeczka potrzebne jest dodatkowe, bezpieczne miejsce dla snu maluszka. Kosz na tradycyjnym stojaku, lub w formie kołyski, również na kółkach młoda mama może ustawić wszędzie tam, gdzie aktualnie potrzebuje. Tym samym może przygotowywać sobie pyszne śniadanie, jednocześnie obserwując słodko śpiące maleństwo.
  • ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE - jeśli przyszła mama jest miłośniczką podróży, warto ją wesprzeć, tak by w miarę możliwości nie musiała rezygnować ze swoich podróżniczych planów, kiedy maleństwo będzie już na świecie. Takie łóżeczko to świetna sprawa na wyjazdach, szczególnie w erze Covid-19 warto zadbać o bezpieczny sen maleństwa. Kompaktowe łóżka nie zajmują wiele miejsca, a tym samym nie ograniczają mamy tylko do jednodniowych wycieczek.

Miłym prezentem dla kobiety są gadżety które pozwolą zachować ważne momenty na dłużej (wzruszenie gwarantowane) :

  • ALBUM CIĄŻOWY "Będę mamą"- autorski produkt, który pozwoli zatrzymać wszystkie najwazniejsze momenty z okresu ciąży na długie lata. W albumie znjadują się miejsca na zdjęcia z USG, zaplanowanie wyprawkowych zakupów wraz z checklistą, kartya na zapisanie najważniejszych dat. Album spodoba się również przyszłemu tacie, który będzie mógł wpisać swoje propozycje imion, by później, wspólnie z partnerką, wybrać to wyjątkowe. Starannie wykonany z dbałością o najmniejsze detale. W przyszłości stanowić będzie piękny prezent na 18-naste urodziny dziecka. To właśnie w nim rozpocznie się rodzinna historia!
  • CIĄŻOWE KARTY DO ZDJĘĆ - pomogą przyszłej mamie uchwycić ważne momenty z 9 miesięcy ciąży. Idealnie dopełnią fotografie na 3,6, czy 9 miesiąc. Z nimi można w oryginalny sposób ogłosić płeć dziecka, czy to, że jesteśmy w ciąży. W komplecie znajdziesz 8 dwustronnych kart z pięknymi grafikami.
  • KARTY DO ZDJĘĆ -  dla dziecka, na pierwszy rok życia, pozwolą upamiętnić najważniejsze momenty z pierwszych 12 miesięcy maleństwa, począwszy od metryczki aż po roczek przez zdobyte cenne umiejętności, np. siedzenie, uśmiechanie się, pierwszy krok etc.

Na kod ASYSTENTCIAZY otrzymasz 10% rabat na zamówienie albumu lub kart ;)
Nie ma za co!