Przygotowanie do zimowego spaceru

Zimowe spacery są potrzebne, choć u początkującego rodzica wzbudzają wiele pytań – czy wolno wychodzić z maluszkiem przy minusowych temperaturach, jak go ubrać, czy zacząć od werandowania?

Kurs Szkoły Rodzenia z Anną Nowak-Dudą
Dołącz do 1323 zadowolonych Mam. Pokonaj strach i niewiedzę. Poczuj się pewna i przygotowana. Gwarancja satysfakcji!

(Artykuł przygotowany przez właściela sklepu ziololek.pl)

Warto pamiętać o jednym – zimowa pora to aż ¼ roku, a spacery są potrzebne zarówno dziecku, jak i rodzicom. A zimno? Mówi się, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio dobrane ubrania.

Odpowiednia odzież to podstawa, jednak nie można zapomnieć o twarzy. Podczas gdy cały maluszek jest zabezpieczony przed zimnem ubrankami, twarz pozostaje odsłonięta. Dlatego skórę trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed chłodem, zmianami temperatur oraz podrażniającym ją wiatrem.

Jaki krem będzie idealny dla maluszka? Zimą najważniejszy będzie w nim brak wody, ponieważ woda w połączeniu z niską temperaturą nie jest dobrą ochroną dla skóry. Istotny jest oczywiście cały skład kremu, jak w każdym produkcie, który jest przeznaczony dla małego dziecka – ma być bezpieczny i skuteczny.

Krem COLD CREAM z serii LINOMAG® emolienty to idealna ochrona przed zimnem dla każdej skóry. Charakteryzuje go bezwodna formuła oraz doskonały skład. To oleje: lniany, ze słodkich migdałów, kokosowy, z nasion słonecznik i z awokado, a także masło Shea, kakaowe oraz wyciąg z nagietka i alantoina. Ten ogrom bezpiecznych i niezwykle wartościowych składników dla skóry zabezpiecza ją przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych oraz koi i łagodzi wszelkie podrażnienia.

Takie zabezpieczenie przed chłodem pozwoli cieszyć się z każdego spaceru!